סדנאות תנועה למטפלות- 2018-2019  |  

 
למידע התקשרו:  077-9303095
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  

קשב ריכוז והיפר-אקטיביות הטיפול ברפואה טבעית ובצמחי מרפא
בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במודעות להפרעות הקשב השונות, הן אצל ילדים ונוער וכן אצל מבוגרים. הורים רבים פונים אל הרפואה המשלימה במטרה להימנע ככל שאפשר מהטיפול התרופתי על גווניו.
ההגדרה הרפואית והפסיכולוגית להפרעות קשב הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות ADHD - Attention-Deficit and Hyperactivity Disorder, והפרעת קשב וריכוז (ללא היפראקטיביות), ADD - Attention-Deficit Disorder, מוגדרות כהפרעות הנובעות מהתפתחות פתולוגית של מערכת העצבים המרכזית, בין אם אורגאנית ובין אם היא התנהגותית או רגשית.
סוגי התסמינים שקשורים ל ADHD הם כמובן קושי במיקוד בפעולה המנטאלית הנכונה, קושי ביכולת לשמור על מיקוד כזה לאורך זמן וכמובן פעלתנות יתר.
לאלו הסובלים מADD יש רק קבוצה אחת של התסמינים והם אינם סובלים מפעלתנות יתרה.
סיבת תופעות אלה היא רפואית, אך לצד אנשי מדע הרפואה חוקרים אותן גם פסיכולוגים, חוקרי חינוך ומדענים אחרים. יש מדענים המתייחסים ל-ADHD ול-ADD כאל שתי הפרעות שונות, למרות המאפיינים הדומים ביניהן.
הטיפול ברפואה טבעית בשילוב צמחי מרפא להפרעות קשב יבוא בשני מישורים:
1.      התזונה : לתפיסתי , חלק גדול מאי השקט וחוסר יכולת המיקוד של ילד הסובל מהפרעת קשב קשורה כמעט תמיד במערכת העיכול. תנודה דרסטית ברמות הסוכר והורמוני הסטרס בגוף לא מאפשרות לילד (או אפילו למבוגר) להיות מרוכז לאורך זמן. מניסיוני, חלק גדול מהילדים הסובלים מהפרעות קשב , סובלים גם ממחסור בארוחות מסודרות ומעודף באוכל מתוק, הכולל בין השאר כמות לא מבוטלת של חטיפים מתוקים ומלוחים . מצב זה בו אין לילד ארוחות מסודרות מייצר אי סדר מסוים בגופו ובכך פוגע קשה ביכולות הקוגניטיביות שלו. נשמע מוזר? נסו ותראו! ארוחות מסודרות משפרות את יכולת הריכוז שלנו לפחות ב20 אחוז. במקרים רבים, זה כל מה שנחוץ בכדי להוביל את הילד אל דרך המלך ביכולות שלו בלימודים ובכלל. התוצאה המשנית של התזונה הנכונה כמובן תהיה גם פחות השמנה אצל ילדים ופחות תסכול.
2.      צמחי מרפא: את צמחי המרפא אני בוחר על פי התסמינים. לאלו הסובלים מתזזית יתר, מאי שקט, היפר-אקטיביות וכו' אני בוחר צמחים ממקדים כמובן יחד עם צמחים מרגיעים עדינים וצמחים שמשפרים את תפקוד מערכת העיכול ויכולות הספיגה של הגוף. לאלו שאינם היפר-אקטיביים (ADD) אני נותן לרוב טיפול של צמחים ממקדים יותר. וכאלו שעובדים יחד איתם על בלוטת יותרת הכליה. הצמחים המובילים להפרעות קשב באופן כללי הם: פשתה שרועה, רוזמרין רפואי, קדד סיני, ג'ינסנג סיבירי וקוריאני. יחד איתם מצטרפים צמחים כמו ויטניה משכרת, קערורית, ורבנה רפואית ועוד.
הטיפול המשולב, של שיפור הרגלי התזונה יחד עם צמחי מרפא יביא את הילד או הילדה למקום טוב יותר מבחינת יכולות המיקוד והריכוז ויוריד את התזזית אם יש כזו. יחד עם זאת טיפול מקביל בתסכולים או חסרים רגשיים הנובעים מהפרעת הקשב עצמה יכולה אף היא להשתפר.
אסף קורן ND נטורופת ומומחה לצמחי מרפא.
08-6803261   052-4874204
 


עיצוב והקמת האתר: טריגר יזמות בשיווק
לייבסיטי - בניית אתרים